Blogda Arama-Tarama

Başlarken

               20.02.2016

Başlangıç blogumuzda sayısal oyunlardan (şans oyunları) para kazanmanın yöntemleri hakkında temel bilgiler vereceğiz. Sunduğumuz bilgileri kullanarak sayısal oyunlarından (şans oyunları) doğru tercihleri yaparak kazanmanız imkansız olmaktan çıkacaktır. 4 tane sayısal oyun için bu blog genel bilgiler içerir. Bloglardaki bilgilerin kullanımını kavramlar başlığı altında bulabilirsiniz.
Ağabeyim sizi böyle alalım.⇒

HEDEF KİTLE NEDİR?

İnternet sitelerimizde verilen bilgiler T.C. sınırları içinde MİLLİ PİYANGO İDARESİ uhdesinde düzenlenen sayısal oyunları (şans oyunları) için geçerlidir.
Bunun dışında dünyada devlet kontrolünde oynanan oyunlarda vardır.
Zamanla sitemizde bu oyunlara yönelik analizlerimizi de vereceğiz.
Sitemiz dünyanın dört bir tarafından takip edilmektedir.
İzleyenlerimizin artması durumunda diğer ülkelerde yer alan oyunlar içinde analizlerimizi vereceğiz.

Bu işlemlerin nasıl yapıldığını MİLLİ PİYANGO İDARESİ kendi sitesinde oyunlar ile ilgili bütün
açıklamalarını vermiştir. Burada bulunan bilgileri biz kendi sitemizde vermeyeceğiz. Oyunun nasıl oynandığına ve diğer konular hakkında bilgileri bu siteden bulabilirsiniz.
Milli Piyango sitesi

***1

BLOGLARIN TEMEL AMACI NEDİR?

Bu internet sitelerinin hizmet amacı, size verdiğimiz bilgiler çerçevesinde varsayımlar (önkabuller) oluşturup en az sayıda kolonları yaparken en yüksek isabetleri sağlamaktır. Bkz: (Benzersiz kolon) gibi.

Varsayım nedir?
Tanım 1
Tanım 2
1. ve 2. bağlantılardan varsayımların açıklamalarını inceleyebilirsiniz.
Varsayım nedir? şeklinde internetten kendinizde araştırmalar yaparak veya kaynak kitaplar alarak en kapsamlı şekilde öğrenmeniz burada çok fazla işinize yarayacaktır.
 1. Bir varsayım oluşturmak.
 2. Oluşturulan varsayım çerçevesinde çok yüksek miktarlara çıkmadan kolon düzenlemek.
 3. İlk varsayımdan farklı varsayımlar üzerine yine yapılmak istenirse farklı kolonlar düzenlemek.
 4. Bir varsayım o haftaya göre tutmayabilir. Tutarsa ki tutma ihtimali yüksek bilgiler veriyoruz, kazanmış olacaksınız.
Sistemimizin en önemli ayağı varsayım oluşturmak.
Derece düzeninde örneğin; tavsiye ettiğimiz dereceler çerçevesinde (Sabit derece tablosu) veya kendi belirlediğiniz şekilde ya da göz kararı ile (Türk usulü) yöntemler ile derecelerinizi belirleyiniz.
Derece belirlemekte yine varsayım oluşturmak ile alakalıdır.
Sayısal oyunlardan (şans oyunları) nasıl kazanılacağını tüm yönleriyle anlatmaya çalışacağız.

Olasılıklar Çemberinin Daralması:

Varsayım oluştururken yapılmak istenen şey sitemizde anlattığımız gibi olasılıklar çemberini daraltmaktır. İlk haftalarda 1-2 tane varsayım vererek başlamıştık. İlerleyen zamanda ihtiyaç dahilinde haftanın durumunu inceleyerek Bir çok varsayım vererek seçimlerinizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

Defaatle anlattığımız gibi biz sayı tahmini vermiyoruz, vermeyeceğiz. Bu oyunların bir akış seyri var ve sayı vermek oyunların akışına terstir. Tabiri yerinde ise akıntıya karşı kürek çekmektir.
Kolonlarını düzenleyen sayılarını belirlenen düzenler çerçevesinde kesinlikle kendisi belirlemelidir.
Varsayımlarını kendi bakış açısına göre seçmelidir. Her insan Fiziksel olarak aynı olsa da kimse birbirine benzememektedir. İşte bu gibi sayısal oyunlarını (şans oyunları) çekici kılan da budur.
Bütün insanlar benzersiz olmasına rağmen hep aynı kolonları düzenleyip benzersiz kolon düzenleyen hariç hepsi kaybediyor. Bunun dışında bütün oynayanlar birbirinden farklı kolonları düzenlese yine hepsinin çıkmama olasılıkları aynı olacaktır. Gerçek şans kendini burada göstermektedir. Çıkma olasılıkları aynı olacaktır diyemeyiz çünkü devir etme ihtimali her zaman vardır. Bir ikramiyenin devir etmemesi için bütün olasılıklar için benzersiz kolon düzenlenmiş olması gerekir. O takdirde yukarıda belirttiğimiz gibi bütün kolonlara büyük ikramiye çıkması eşit olasılıklı olacaktır. Eşit olasılıklı olması için bütün kolonların birbirinden farklı olması gerekir.

Örneğin; Bir miktar oynayıcı 1 kolon yapacak olsun. Örneklem olarak 10.000 kişiyi seçelim.
Bu 10.000 kişi birbirinden habersiz en çok çıkan 6 sayıyı sadece 1 kolonda oynasınlar. (varsayım)
En çok çıkan sayılardan, çıkan sayıların arasında olma ihtimali yoktur. Yani o hafta en çok çıkan 6 sayıdan hiç çıkmayacaktır yada 1 veya 2 adet çıkabilir diyebiliriz.
Bir kütlede rassal düzenlenen kolonların (Sitemizde anlattığımız düzenlerinin) birbirine denk gelmesi aynı olma ihtimali çok yüksektir. Bunun nedeni ise insanların sürekli aynı yayınları (gazete, tv, internet) takip etmesinden kaynaklanmaktadır.
Örneğin bir gazete veya tv'de en çok çıkan sayılar yayınlanmakta ve bunu gören bir çok kişi çok çıkan sayılardan sürekli kolon düzenlemektedir. Bu ise kimin yaptığı belli olmayan bir sazan avıdır.
Bu durumun nasıl kemikleştiğini yapılan google aramalarından görebilirsiniz. Ekran görüntüsü alınmıştır ispat amacı ile konulmuştur.

YAPILAN EN ÇOK ÇIKAN SAYILAR ARAMASI

Suyun akış yönünü iyi anlamadan bu suda hayatta kalmak imkansızdır. (Sürekli kaybedilir.)
İnternet ortamında ben sayı veriyorum deyip boş atıp dolu tutanlara inanmayınız.
Bizim tavsiye ettiğimiz sayılar ise geliştirdiğimiz yöntemler çerçevesinde belirlediğimiz sayılardır.
Rastgele seçilmiş sayılar değildir.
 • Bu aşamadan sonra tavsiye ettiğimiz asal-kompozit sayı tek-çift durumlarına göre varsayımlarınızı oluşturunuz. Varsayım oluşturmak gibi bir şart yoktur. Kendiniz rastgele belirlediğiniz veya göz kararı dedikleri (Türk usulü) sistem ile de seçme yapabilirsiniz.
 • Üçüncü aşamada örneğin; asal durumunu 6 kompozit sayı olarak belirlediniz. (varsayım) Bu da demektir ki; 49 sayıdan asal olan 15 sayıyı seçimlerinizden kendiliğinden elemiş olursunuz.
Diğer varsayımlar ile de 15-16 civarında sayı eleyebilirsiniz. Seçim yapılabilecek sayıları bir hamlede 15-20 adet sayıya kadar düşürebilirsiniz.
Bundan sonra yapmanız gereken ise verdiğimiz program ile bankosuz kolon yapmak ve bunların hepsini oynamadan arasından seçim yapmaktır. Tabi ki maddi gücünüz ve dayanma kapasiteniz varsa yüklü miktarlarda da oynayabilirsiniz. Biz bir kaç kolondan fazla oynamayı tavsiye etmiyoruz.
Bu şekilde oynamak ise kazanmanın en kolay yoludur.
 • Dördüncü aşamada tek-çift durumunu ise 3-3 belirlediniz. (varsayım)
Bu saydığımız aşamaları haftanın özelliğine bakarak bir değerlendirme yaparak tavsiyelerde bulunacağız.
 • Daha çok kesin tavsiyelerden ziyade sizin seçmenizde kolaylık olması açısından tek alternatif yerine birden fazla alternatif vererek daha kesin sonuçlara ulaşmayı sağlamaktır. Bu yöntem bu işler ile ilgilenenlere ters gelebilir. İddia ettiğin gibi bu şekilde çemberi daraltmak değil genişletiyorsun diyebilir. Bizim kullandığımız yöntem budur. Bilimde şöyle bir tespit vardır. Her kural her koşulda geçerli değildir. Bazı kurallar koşullar değişince geçerliliğini yitirir. Bu da aynı şeydir.
Bu oyunların koşullarını iyi anlamadan oynamak akıntıya kürek çekmektir.

Bu oluşturduğunuz varsayımlar çerçevesinde tablomuza baktığınızda zaten bir çok sayının elenmiş olduğunu göreceksiniz.
ON NUMARA 10/80,
ŞANS TOPU,
SÜPER LOTO 6/54,
SAYISAL LOTO 6/49,
Oyunlarından tavsiyelerimiz sonucunda kazanma imkanınız daha da artacaktır. Sayısal oyunlarının (şans oyunları) oynanma günlerinde buradan oyunları hakkında ipuçlarını yayınlayacağız.
Gelen yoğun talep nedeni ile oyun gününde değilde ertesi gün yayımlanacaktır.
Böylece o oyun için 7 gün inceleme fırsatınız olacaktır.
Örneğin; Dün (29.02.2016) çekilen on numara bültenimizi haftaya pazartesi değilde bugün (01.03.2016) yayımlayacağız.

İlerleyen zamanlarda bilgiler eklenecektir.

Sayısal oyunları (şans oyunları) için yazdığımız haftalık bültenlere ise sitelerin içerisinde sağ tarafta en son yaptığımız bültenleri bulabilirsiniz.
Okuyucuların daha iyi anlayabilmesi için profesör'e anlatır gibi değil halktan birine anlatır gibi anlatılacaktır. Anlatımda çok basit seviye değil de ortalama, bilgiyi kullanma kapasitesi olan insana göre anlatılacaktır.

Oyunların kazanmada zorluk sırası;

En zor 1 Süper loto,
            2 Sayısal loto,
            3 Şans topu,
Kolay  4 On numara,

şeklinde sıralamak mümkündür.
Elbette ki burada amacımız bütün zorlukları çözerek en doğru sayıları yakalamaktır.

İsterseniz oyunların kolaylık ve zorluk derecelerini çıkma olasılıkları üzerinden değerlendirelim.

ZORLUK SN. OYUN ADI OLASILIK
EN ZOR 1 SÜPER LOTO  1/25.827.165 
ZOR 2 SAYISAL LOTO  1/13.983.816 
KOLAY 3 ŞANS TOPU  1/3.895.584 
EN KOLAY 4 ON NUMARA  1/2.546.203 

Bu tabloda yazılı olan büyük ikramiyeyi bilme olasılıklarıdır.
Sayısal ve süper loto için 6 bilme,
Şans topu için 5+1 bilme,
On numara için 10 bilme,
olasılıklarını kapsar.
Burada yazan olasılıklar teorik olan olasılıklardır. Gerçekte ise bu olasılıkların oranı daha düşüktür. Oyunları çıkma olasılıkları üzerinden değerlendirirsek çıkma olasılığı en yüksek olan en zor, en düşük olan ise en kolay olarak değerlendirmek mümkündür.

Yukarıda belirttiğimiz gibi bu olasılıklar teorik olasılıklardır.

Bundan sonra anlatmak istediğimiz başlı başına bir blog konusu olması nedeni ile kısaca değinip geçeceğiz.

Oyunlarda zorluk derecesi her haftaya göre değişkenlik gösterir. Bu durumu haftalık bültenlerimizde görebilirsiniz.

Sitemizde yaptığımız işin adı olasılıklar çemberini daraltmak olması nedeni ile oyunların çıkma olasılıklarının en dar olduğu çemberi tespit etmektir.
Bu düzenleri sitemizde anlatıyoruz. Bu düzenleri bir arada kullanmanız durumunda kazanmamanız için bir neden bulunmamaktadır.

İşte oyunların zorluk derecesinin değişkenlik gösterir dememizin nedeni tam olarak budur. Düzenler kolay yerden gelirken oyun için zor olsa bile kolay bir oyun olmuştur diyebiliriz. Bu oyun süper lotoda olsa sayısal loto da olsa fark etmez.

Bir kişi oyunların zorluk derecesini yukarıda en ham hali ile tespit ederken biz sitemizde çıktığı düzenler çerçevesinde kolay veya zor bir oyun olduğunu tespit edebiliyoruz.

Bu çerçevede sayısal oyunlarda (şans oyunları) çıkan düzenler büyük oranda belirli düzenlerden gelmektedir. Bu düzenlerin nasıl olduğunu haftalık bültenlerimizden gözlemleyebilirsiniz. Bu düzenleri bir arada kullanarak düzenleyeceğiniz kolonlar kazanmanızı sağlayacaktır.

Bu kadar basitleştirdikten sonra isterseniz yine işin teknik boyutuna dönelim.

Bir düzen tespit ettiniz. Çekilişler yapıldıktan sonra çıkan sayılar bu düzenlerden geldi diyelim. Hemen akıllara şöyle bir soru gelecektir.

Seçtiğim düzenlerin olasılığı nedir?
Burada uzun uzadıya olasılık hesabını vermeyeceğiz. Nasıl yapıldığını anlatarak aslında ne kadar küçük bir olasılık çemberine sahip olduğunuzu anlatmaya çalışacağız.

Süper loto için;
Bir grup düzeni, derece düzeni, sıra düzeni, seçtiniz.
Grup düzeni: 120101
Derece düzeni: 321
Sıra düzeni: 21111

Grup düzeninde çıkacak sayıların 4 tane grubu vardır. Max. 40 sayı kabul edelim. (35-39)
Derece düzenini uyguladığımızda 30 sayıya düşdüğünü kabul edelim.
Sıra düzenini uyguladığımızda 20 sayıya düştüğünü kabul edelim.
Elimizde kullanılabilir 20 adet sayı vardır. 54 sayının değil de 20 adet sayının çıkma olasılığını hesaplayabilirsiniz.

c[20,6] =    n!        Formülünden hesaplanır.
              (n-r)!r!

Bu olasılık 1/38.760 yapacaktır. Bu sayıları değişik şekillerde azaltmanız durumunda bu olasılık daha da küçülecektir. 25 milyondan 38.760 düştü.
Seçeceğiniz sayılardan kaç kolon yapmanız gerektiğini gösteren tablo aşağıda bulunmaktadır. Aşağıdaki formül 49 sayı için yapılmıştır. 54 sayı için yukarıdaki formülü uygulayarak yapabilirsiniz ki gerek yoktur.

Aşağıdaki tablo bize gösterir ki; tahmin tablosundan seçeceğiniz 10 sayı ile en fazla benzersiz 210 kolon düzenlemeniz durumunda büyük ikramiyeyi kazanabilirsiniz.

SAYI KOLON
7 7
8 28
9 84
10 210
11 462
12 924
13 1.716
14 3.003
15 5.005
16 8.008
17 12.376
18 18.564
19 27.132
20 38.760
21 54.264
22 74.613
23 100.947
24 134.596
25 177.100
26 230.230
27 296.010
28 376.740
29 475.020
30 593.775
31 736.281
32 906.192
33 1.107.568
34 1.344.904
35 1.623.160
36 1.947.792
37 2.324.784
38 2.760.681
39 3.262.623
40 3.838.380
41 4.496.388
42 5.245.786
43 6.096.454
44 7.059.052
45 8.145.060
46 9.366.819
47 10.737.573
48 12.271.512
49 13.983.816


Bu işin adı olasılıklar çemberini daraltmaktır.
İş, hangi düzenleri kullanarak olasılıklar çemberini daraltacağınız konusunda kilitlenip kalmaktadır. Burada sitemiz devreye girmektedir. Bilgileri doğru bir şekilde bir araya getirmeniz durumunda çıkacak sayıların düzenlerini bulabilirsiniz.

Oyunların hiçbirinde tablolar değiştirilerek ''biz bildik'' şeklinde manipülasyon yapılmayacaktır.

Aynı tablolar üzerinde çıkan sayılar nasıl bir durumda çıktıkları yeni tablolarda işaretlenerek yenileri en alt da maddeler halinde sıralanacaktır.
Tahminlerimizin doğruluğunu buradan takip edebilirsiniz.
Sizde verdiğimiz sözün doğruluğunu anlamak için tabloların bir kopyasını alabilirsiniz.

Kesinlikle hiçbir tablo ilk verdiğimiz halinden farklı olmayacaktır. (Stemizde ilk zamanlarda tablolarımızı resim formatında verdik. Boyut gibi farklı sorunlardan dolayı direk yazı formatında vererek yayınlarımıza devam edeceğiz.)

***

TABLOLARDAKİ SIRALAMA:


Önem sırasını dikkate almayın şeklinde belirttiğimizde önem sırasını dikkate almayınız. Belirtmesek bile önem sırasını dikkate alarak kullanınız. 

Tablomuzda derece satırında yer alan sayılardan çıkartılabilecek yorumlar vardır. Bunları kısaca anlatacak olursak şöyledir.
Bir haftanın tablosuna baktığınızda max. ve min. değerleri göreceksiniz.
0 sayısının bulunduğu derecelere ait sayılar o sayının büyük bir çoğunluk tarafından tercih edildiğini sürekli kolonlarında bulundurduğunu veya bu sayılar üzerinden çokça sabit kolonlar oynandığını gösterir. Derecesi sıfır olan sayılar bazı haftalarda 1 adet çıkmaktadır. 1'den fazla çıktığı nadir görülmektedir. Bu derecelerin anlamlarına zaman zaman eklemeler yapacağız. Değerlendirmelerini haftalık bültenlerde yapacağız.
derecesi sıfırdan büyük olan sayılar ise orta seviyede tercih edilen sayılardır.
Tablonuza baktığınızda derecesi en büyük olan sayılar ve ondan bir sayı küçük olan sayılar vardır. Bu sayıların adeti rakam düştükçe artmaktadır.
Çıkacak 6 tane sayıdan bu tablomuzda bulunan benzersiz sayı dizileri çıkmaktadır.
Seçtiğiniz sayının 1 taneden fazlasının min. ve max sayı olmasının bir sakıncası yoktur.
O sayıların çıkması durumunda kazanma ihtimalinizi artacaktır.
Tabi ki burada seçimini yapacağınız grup düzeni önem taşıyor.
Derecesi seçmek istediğiniz sayıları belirledikten sonra grup düzenine uyumlu bir miktar sayı seçiniz. 10-15 adet (6 seçimli sayılar için) bu sayıları programdan işaretleyerek kolon oluşturmasını isteyiniz.
Üretilen kolonları arasında seçtiğiniz grup düzenine uyumlu olanları seçiniz.
Buraya kadar bir sorununuz olursa mail adresimizden irtibata geçiniz.

İstediğiniz rakamlardan birer dizi oluşturmak için Sayın TALAT DOĞAN'ın yazdığı programı paylaşıyoruz. Genel kullanıma açıktır. (Truva-virüs gibi kötü amaçlı bir unsur bulunmamaktadır.) Bu Program ile sayılarınızı tuşlayarak size en sağlıklı kombinasyonları (kombinasyon nedir? yazı konusu yapılacaktır.) oluşturmasını istiyorsunuz ve bunların arasından seçim yapabilirsiniz.
Programı indirmek için linkleri ana sayfamızda başlık kısmı program sekmesinden bulabilirsiniz.
Programların kullanım, çalışma videoları eklenecektir. Çeşitli şekillerde nasıl kullanabileceğiniz anlatılacaktır. Programların anlatımı ise ayrı bir blog konusu yapılacaktır.

Aklınıza takılan bir konu olduğunda 4piyango[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
En kısa zamanda cevap verilecektir.

***

Kazanmanın püf noktası nedir?


Bir çok yerde ve bir çok kişi bir işte başarının sırrının istikrarlı devamlılık olduğunu ifade eder.
Bu sözü en kapsamlı ifade eden ise "Taşı parçalayan suyun gücü değil devamlılığıdır". sözüdür.
Bu sözü analiz edecek olursak bir su damlasının veya bir su kütlesinin bir seferde bir taş parçasını parçalamaya gücü yetmeyecektir. Bu sonsuz kaynaktan gelen bir su ile yapıldığında ise bunu başarmaması için hiç bir neden yoktur. Sonuca baktığınızda suyun taşı parçalamasında bir katma değer yoktur. Fakat doğa insanlara yol göstermesi için bunu bir örnek olarak her an yaşamaktadır.

Buradan yola çıkarak bunu sitemizdeki bilgilere uygulayarak başarıyı yakalamanız çok kolaydır.

Burada yanılgılar vardır. efsaneler başlıklı sitemizde bu konuya cevap verdik.

Sürekli aynı sayıları oynayarak kazanırım diyen bir kişinin suskunluğum asaletimdendir diyen ergenden farkı olmaz. Umut bağlayarak oynadığınız kuponlarınızdan sürekli kaybetmeniz kaçınılmazdır. Neyi nasıl oynadığınızı bildiğinizde kaybetseniz de çok üzülmezsiniz.

Burada suyun devamlılığı dediğimizde anlayacağımız konu ise sabit grup-derece-asal-tek çift değişkenlerini seçerek Sürekli bu değerler ile her hafta ilgili oyun için yayınlayacağımız tablolar üzerinde kolon düzenlemeniz size en kısa zamanda başarı sağlayacaktır.
Sayısal oyunlarında suyun devamlılığı taşı parçalar, başarı getirir denilirken anlatılmak istenen budur.
Bu kriterlerimize ilerleyen zamanlarda daha fazla eklemeler yaparak daha net sonuçlara daha az kolonlar düzenleyerek ulaşmanızı sağlamaya çalışacağız.

***

BENZERSİZ KOLON VARSAYIMI:Büyük ikramiyenin isabet ettiği sayılar bir çok yönden benzersizlik durumuna göre çıkmaktadır.
Bu durum oynanan kolonlar arasında benzersiz kolon düzenleyen kimseye büyük ikramiye isabet edeceği anlamına gelir. Özet ile benzersiz kolonu düzenleyebilen büyük ikramiyeyi kazanır.
Öte yandan birden fazla benzersiz kolon var ise bu durumda bunlar arasından bir tanesine çıkacaktır.
Bilinmeyenleri çok olan bir sistem olduğu için neresinde ne olduğunu kestirmek imkansızdır.
Bazı parametreler ise açıkça neyin ne olduğu konusunda bilgi verebilmektedir.
Bloglarımız bu düzen üzerine inşa edilecektir.
Bu durumun tersi olarak sürekli en zor sistemlerin benzersiz olma ihtimali daha fazladır. fakat çıkma ihtimali hiç olmayan bir düzenin peşinden gitmek ise hatalı olacaktır.


Örneğin:

En çok çıkan grup düzeni ve derece düzeni ile seçim yapmanız durumunda büyük ikramiyeyi yakalamak daha kolaydır. Bloglarımızda çekilişler yapıldıktan sonra sayıların nerelerden geldiğine dair değerlendirmelerimizi yapacağız. Ne kadar kolay şekillerde kolay yerlerden geldiğini sizde göreceksiniz.

Çok büyük bir yığılma olmaz ise normalde tablolarımızda üst sıralarda bulunan düzenler çıkmaktadır. Üst sıralara fazla yığılma olması durumunda ise biraz daha aşağılardan çıkabilmektedir.
Kimin nereden ne kadar kolon düzenlediğini bilemediğimiz için tam bir kestirimde bulunmak imkansızdır. Düzenler genellikle tablolardan çıkmaktadır.

Haftalık bültenlerimizde burada tamamını bir çırpıda yazamadığımız bir çok konuya zamanı geldiğinde değineceğiz. Bazı haftalarda yapılan çekilişlerde öyle sonuçlar çıkıyor ki neyin ne olduğu görülebiliyor.
Bültenlerimizde belirttiğimiz gibi buraya yazamayacağımız konularda vardır. Bunlarında üzerinden bir toz alma yapabiliriz.
milli piyango sonuçlarına millipiyango.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

***

28/08/2016
Para pul insanı bir yere kadar mutlu eder insanın daha farklı eğlenceleri de olmalı mesela...
Kaç kişinin entel dantel olmaz ise dergi okumak gibi bir alışkanlığı vardır? 
Bizimde serisini uykusuz dergisinde (Bakınız bu dergide sitemizde yazdığımız marka-kalite sitemizde anlatılan bir olay yaşanmıştır.) severek takip ettiğimiz otisabi'mizi hayatına renk katması açısından takip etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Yeminle anlaşmamız yoktur kimseden para pul almadık, almayız. Bu serinin youtube.com videolarını bakabilirsiniz. Dergiyi tam yansıtmaması nedeni ile pek tutmuyoruz. Konuşmaların zamanlaması birbirini tutmuyor. Yani repliklerin arasında çok zaman aralığı var izleyene düşünmesi için zaman bırakılmış ki bu çok gereksiz olmuş. Özetle olmamış.

Şimdi marka-kalite yazımızı burada örnekli olarak yeniden ele alacağız.
Bu dergiyi insanların internette bulabilmesi için adının uykusuzdergi.com.tr olması gerekir.
Hakkı budur. Yiğidi öldürelim hakkını verelim.
Burada kendini uyanık zanneden bir arkadaş uykusuz dergisinden önce derginin domain adresini gasp etmiştir. Uykusuz dergisinin kendisini arayıp isim zımbırtısını kendisine vermesini isteyecektir.
Daha çok bekler hey yavrum hey.
Uykusuz dergisinin adı zırtapoz olsa ben onu yine internette arar bulurum.
Hiç alakasız olsa yine arar bulurum.
Kalitenin gücünü görebiliyor musunuz?
Bunu bilen biliyor bilmeyenin kandırılanın haddi hesabı yoktur. En azından insanların bilgisi olması açısından buraya yazma gereği duyduk. Esasında bizim işimizde ilgi alanımızda değildir. Şöyle bir genel kültür dursun yan tarafta.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle, 

İyi çalışmalar.

***

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SAYISAL OYUNLAR NEDİR NE DEĞİLDİR?


Bu başlığımızda sitemizi yeni ziyaret etmiş okuyucular için kabaca bir fikir vermesi için bilgilendirmelere yer vereceğiz. Diğer yazılarımızda sayısal oyunları (şans oyunları) bütün yönleriyle anlatacağız.

 • Öncelikle bu internet sitesi insanlara umut satan4 bir site değildir.
 • Herhangi bir şey vaat ederek kimseyi kendine bağlamak gibi bir derdi yoktur.2
 • Ayırt etme bilincinde olan herkes internet sitelerimizdeki bilgileri sayısal oyunlarda (şans oyunları) veya başka alanlarda hangi konularda işlerine yarıyorsa o alanlarda kullanabilirler.
 • Şu sayıları oynayın çıkacak, bir şu kümeden bir bu kümeden sayı seçerek kazanacaksınız gibi saçma sapan şeyler vaad etmemektedir. İsteyen istediği işle uğraşır. Kendini geliştirmeye çalışır saygımız vardır. Fakat bu gibi ayak oyunları ile insanlara umut satmak doğru değildir.
 • Stemizde kesinlikle böyle birşey olmayacaktır.
 • Sitemizin temel amacı bilimsel bilgiler çerçevesinde hizmet vermektir.
 • Sitemizdeki bilgiler uydurulan değil varolan gerçeklerdir. Bu gerçekleri anlatarak izleyenlerin farkına varması gerektiği konulara ışık tutuyoruz. Demokrasilerde3 düzen bu şekilde işlemektedir. Durmadan birileri bilmediğiniz olasılıklardan dolayı sizi avlar durur bunun adına uyanıklık denir. Buna en güzel cevap bilimle olur. Çivi çiviyi söker. Demokrasi bilimin ürünü bir kavramdır. Bu nedenle bilimden anlayan toplumlar demokraside başarılı olur. Anlamakta zorlananlar başarılı olamaz. 2+2=4
 • Bilimden anlamayan toplumların kendilerini üten olasılıkları anlayamaz. Bu olasılıkları anlayana kadar bu düzen böylece gider siz dersiniz 1000 yıl başkası der 2000 yıl.
 • Bu sayede bilimden anlayan toplumlar anlamayanların üzerinde kesintisiz bir tahakküm kurarlar. Bunlar bilinmedik şeyler değil lakin devam eden süreçte budur.
 • Yukarıda maddeler halinde anlatmaya çalıştığımız konular karşısında temel amacımız toplumun bilinçli hareket etmesi, bilmediği işe girmemesidir. Eğer bir toplumun uzaktan yakından birşey ile alakası varsa onu mutlaka bilmelidir. Bu da demokrasinin olmazsa olmazlarından bir konudur.
 • -O beni ilgilendirmiyor ben onu bilmesem de olur gibi basit bir hamle ile sıyrılamazsınız. Hiç olmasa bile sizinle alakası cebinizden çıkan vergilerdir.
 • Bizim burada kimseye kibir satma gibi bir amacımız yoktur. Sitemizi takip ederek kazanmanızı isteriz.

Bir sonraki yazı için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Blogüstmenü01

FİHRİST-Blogdaki Konular

%100 (1) %100 çıkacaktır (1) +1 sayısı (1) 1<x<1000 (1) 100 sayfa yazı (1) 1444-Varna Savaşı-IV. Murat (1) 1996 Yazı (1) 200 karakter etiket sınırı (1) 2000'li yıllar (1) 360º (1) 404 hatası neden olur (2) 47 ronin (1) 80 sayısı (1) A.Smith (1) ABD (1) Adaletsizliğin kaynağı (1) Adnan Güney (1) Aklın dengesi nedir? (1) Alanında lider (1) Ali Cengiz (1) Ali Nesin (1) Ali Poyrazoğlu (1) Allah'ın hakkı 3'tür (1) anılamak (1) Anonim olsun (1) Araçların kullanımı (1) Asal olmayan sayılar (1) Asal olmayan sayıların adı nedir? (1) Asal Sayı (2) Atilla Yayla (1) ax²+bx+c=0 (1) Ayn Rand (1) Aynısından bende yaparım (1) Azrail işi bırakırsa (1) Baba ve evlat (1) Bağımlılık (2) Bağla düğmesi (1) Bakış açısı (2) Bardaktan fal bakmak (1) Barış ekonomisi (1) Başabaş noktası (1) Başlangıç tablosunda yapılan şekil değişikliği (1) Bedava bir para (1) Bedava peynir yalnızca fare kapanında olur (1) Behzat Ç. (1) Beleş ameleliğin lüzumu yok (2) Benzersiz kolon (3) Biçimlendirmeyi kaldır (1) Bilgilerde tutarsızlık var mıdır? (1) Bilgileri pazarlama (1) Bilginin geometrik artışı (1) Bilim ve asma kilit (1) Bilimin handikapı (1) Birim sayı (1) Birlikte çıkan sayılar efsanesi (1) Blog iletişim bilgileri (1) Blog Kullanma-anlama kılavuzu (1) Blog okurluğu (1) Blog temel amacı nedir? (1) Blog vizyonumuz (1) Blog yazarken yapmamanız gerekenler (1) Blog yazmanın 5 kuralı (1) Blog yazmanın 5 kuralı: Blogger nedir nasıl kullanılır? (1) Bloga son halini verme (2) Blogger (2) Blogger olmak (1) Blogger Olmanın Gerekleri Nelerdir? (1) Blogger yayın ayarları (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 1 (2) Blogger yazı editörü tecrübelerim 3 (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 4 (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 5 (1) Bloggerda tablo oluşturmak (1) Blogspot.com (1) Blogumuz 1. yaşında (1) Blogumuzun başarıya ulaşması için ne yapmamız gerekir? (1) Blogumuzun Çalışma Düzeni Nedir? (1) Blogun çalışma amacı (1) Blogunuza yapacağınız eklemeler-değişiklikler (1) Blok seçim nasıl yapılır (1) Bok boku; boklu suyun başında bulur (1) Bombacı (1) Bunun için nasıl bir varsayım yaparsak anlamlanır? (1) BURAYA DİKKAT! (1) Bültenlerin Başlangıcındaki Tablo Neyi Anlatır? (1) Büyük buhran (1) Büyük ikramiyenin aynı şehre çıkması (1) Celal Şengör (2) Cem Keçe (1) Cem Yılmaz (2) Ctrl+shift+yapıştır (1) Ctrl+yapıştır (1) Cümle yapısı bozuklukları (1) Çağın gerekleri (1) Çan eğrisi (1) Çember (1) Çevrimiçi olma özelliği (1) Çıkmayacak sayıları bulma çalışması (1) Çizgili tablo oluşturma (1) Darbe (1) Deli gömleği (2) Delilik (1) Delinin biri kuyuya taş atmış (1) Demokles'in Kılıcı (1) Dengeli bir blog yazmak (1) Depresyon (1) Derece değeri eksilecek sayı (1) Derece Satırı (1) Devletin çıkarları (1) Dışsallık (1) Din ile bilim arasında nasıl bir ilişki vardır? (1) Dinç akıl (1) Dipnot (anekdot) (2) Dizine ekleme işlemini es geçerseniz ne olur? (1) Doğalgaz topraklama çubuğu (1) Doğan güneş (1) Doğru bilginin kaynağı nedir? (1) Doğru zamanda doğru yerde olmak (1) Dövüş sanatı (1) Dünya yerine Evren demek (1) DYY (1) Editör araç çubuğu (1) Editör olma (1) ekonomik çıkar herşeyin üstündedir (1) Ekran görüntüsü alma aracı (1) Ekşi yazarı (1) Ele ayağa düşmek (1) Elektronik daktilo (1) Elon Musk (1) Emrah Serbes (2) En çok çıkan sayılar (1) En çok çıkan sayıların hikayesi (1) En iyi bloglar 2017 (1) endüstri devrimi 4.0 (1) Enflasyon (1) Enformasyona tabii olmak (1) Erkan Oğur (1) Eşek aydı (1) Eşşeğin aklına karpuz kabuğu (1) Etiketleme olayı (1) Etiketlerden menü oluşturma (1) Etiketten menü oluşturma (1) Excel (3) Excel Şablon Linkleri (1) ezbere iş yapmak (1) Facebook için planımız (1) Fakir köpek (1) FE klavyenin nimetleri nelerdir? (1) Felsefi deneme (1) Figür-fon ilişkisi (1) Fikir (1) Fikir geliştirme aşaması sonrası (1) Fikir geliştirme süreçleri (1) Fincancı katırlarını ürkütmemek (2) first lady (1) Fukara hırsızlığa çıkarsa ay ilk akşamdan doğar (1) Gauss (1) Gauss eğrisi (1) Gavur avratlar (1) Genel karakter (1) Geometri (1) Geriye vurdurma (1) Girişimcilik (2) Gizlilik politikası (1) Google (1) Google darbe yaptı! (1) Google drive (1) Google'a rekabet (1) Google'ın karşısına dükkan açmak (1) Google'ın otorite kabul etmesi (1) Görünmez el (1) göt göte yazmanın da bir anlamı olmayacaktır (1) Gram hesabı nasıl yapılır? (1) Grup düzeni kullanımı (1) GRUP DÜZENİ TABLO YORUMLARI (1) Grup düzenleri açısından değerlendirme (1) Güçlü Blog İçin Gerekenler (1) h1 (1) h2 (1) h3 (1) hakkı savunmak (1) Halimize ağlamaktan başka yapacak birşey yoktur (1) Havadan atmacılar ve piyadeler (1) Hayatın muhasebesi (1) Hazerfen Ahmet Çelebi (1) Heading tag (1) Hedef belirlemek (1) Hedef kitle nedir? (1) Herkes kendi bildiğini yapar (1) Herşeyini Hırsıza Göre Ayarlarsın (1) Hesap makinesinde KDV hesaplama (1) Hiç çıkmayan sayılar (1) Hikmet (1) Hiyerarşi (2) Hiyerarşik düzen (1) hizalama (1) Hoca (1) Hoplama-zıplama aralığı ekleme düğmesi (1) Horoz dövüşü (1) Hotmail (1) Işık (1) İçerik kaygısı (1) İçerik oluşturma rehberi (1) İddia Oyunlarında Çarkın dönüşü nasıldır? (1) İktisat tanımı (1) İlahi yardım (1) İlber Ortaylı (1) İlk hava akımını yakalamak (1) İlker Başbuğ (1) İndeksleme olayı (1) İnsan Eşref-i Mahlûkattır (2) İnsan herşeyi bilebilir mi? (1) İnsanın sınanması (1) İnternet kaynakları (1) İrrasyonel (1) İsim hakkı (1) İsmet Özel (2) İstatistikî insan (1) İşbölümü ve uzmanlaşmanın hedefi ne olmalıdır? (1) İşbölümü-uzmanlaşmanın para ile ilişkisi nedir? (1) İşi şansa bırakmak (1) İzleyenlerin artması (1) Jeopolitik konum (1) Jet hızında dizine nasıl eklersiniz (1) Jileti ters vurduğunuzda ne olur? (1) Kader gayrete aşıktır (1) Kadın asker (1) Kadının gönlünü yapamayan toplum (1) Kadının gücünü dengeleyecek şey (1) Kadınlar parayı neden sever (1) Kafa Açan Müzikler (1) Kafa konforumuz (1) Kafamda deli sorular (1) Kanada'da yaşamak (1) Kanunî Sultan Süleyman (1) Karabüklü (1) karşılaştırmalı üstünlükler (1) Kayıt düğmeleri (1) Kaynatasızlar (1) Kazanmanın püf noktası nedir? (1) Kazanmanın tek yolu (1) Kazanmanın yöntemleri (1) Kazanmanızı istiyoruz (1) Kendi çıkarını herşeyin üzerinde tutan insan (1) Kendinden 91 cm ileride olmak (1) Kendine kendinin Ellerinden Bir Gül Ver (1) Keynes (1) Kişisel gizlilik hakları (1) Kitap-dergi (1) Kitaplar neyi anlatır? (1) Klavye eğitimi konusunda terslik var mıdır? (1) KMPZT (1) Kolon üst sınırı (1) Kompozit sayı (3) Konuk yazar (1) Korkma (1) Kullanıcı odaklı (1) Kumar teşvik edilmemektedir (1) Kumar-Ticaret Arasındaki benzerlik (1) Kumarbaz olmak (1) Kültür-siyaset (1) Liderlik prensibi (1) Liyakat sahibi (1) M.Serdark (1) Maddeleme (1) Mağazacılık sektörü (1) Mail yolu ile blog yayınlama (1) Makine sahibi bayiler (1) Maldivler veya bahamalar (1) Marka değeri (1) Matematik (1) Matematik ve oyun (1) Maximum kolon sayısı (1) Melek yatırımcı (1) Microsoft (1) Mim (1) Muhtelif araçlar (1) mutlak üstünlükler (1) Müdahale yok ise ne olabilir? (1) Müptezeller (2) Nasreddin hoca (1) Navigasyonlu etiket (1) Ne için yazmalıyım (1) Neden hiç sayı bilmeden kazanmak gibi bir hedefiniz olsun? (1) Neden üniversite okunur? (1) Normal eğri (1) Office (1) Oğlu babasına bakmaz (1) Okeye dördüncü lazım (1) Okur kitlesinin nabzı (1) Olasılıklar çemberi (1) Olasılıklar Çemberini daraltmak (1) Olasılıklar Çemberinin Daralması (1) On numara sıra düzeni parametresi (1) On numara yazıcı ayarları (1) On numarada nasıl kazanılır? (1) OneDrive (1) Onur Akın-Bana bir gül ver (1) Önemli bloglar (1) Önemli uyarı (1) Örneklem (1) ÖSS (1) özelleştirme (1) Özgün içerik nasıl oluşturulur (1) Özgür ansiklopedi vikipedia (1) Para Gücünü Nereden Almaktadır? (1) Para nedir? (1) Para olmasa ne olurdu? (1) Paranın hikayesi (1) Parayı saklama becerisi (1) Paylaşım mücadelesi (1) Paylaşma platformu özelliği (1) Pilatin (1) Ping atma olayı (2) Ping nasıl atılır (1) Pratik-1 (1) Pratik-2 (1) Pratik-3 (1) Prof. Dr. Erdoğan Alkin (1) Program linkleri (2) PSK (1) Q Klavyenin nimetleri nelerdir? (1) Rassal (1) Rassal seçim (1) Rasyonel (1) Rekabet (1) Rekabet makinesi (1) Resim ekleme düğmesi (1) Risk budur! (1) robot.txt (1) sa'y ü gayret (1) Sabit bir kolonu sürekli yatırmak (1) Sabit derece tablosu kullanımı (1) Salaklık (1) saldım çayıra mevlam kayıra (1) sanat (1) Savaş ekonomisi (1) Sayılar kitabı (1) Sayısal loto yazıcı ayarları (1) Sayısal lotoda kazanma olasılığı nedir? (1) Sayısal oyun çekilişlerinin canlı olarak yayınlaması (1) Sayısal oyun mantığı (1) Sayısal oyunlar alanında uzmanlık (1) Sayısal oyunlar blog (1) Sayısal oyunlar nedir ne değildir? (1) Sayısal Oyunlarda Tutturmak Neden Zordur? (1) Sayısal Oyunları Neden Tutturamayız? (1) Sayısal Oyunların Karakteri Nedir? (1) Sayısal Oyunların Matematiği nedir? (1) Sayısal oyunlarındaki en önemli bilinmezlikler (1) Sayısal oyunlarının düzenlenmesinin amacı nedir? (1) Sayısal ürün (2) Sayısal ürün pazarlaması (1) Search console (1) Seç Satırı (1) Sedat Peker tarzı giriş cümlesi (1) SEO olayları (3) Serbest piyasa koşulları (1) Shantel-Citizen of planet paprika (2) Sheraton otel (1) sıfır km OPEL (1) Sıra düzeni anlatımı (1) Sıra Satırı (1) Sıralama ve filtreleme (1) Sistem tablosu (1) Site haritası oluşturma (1) sitemap.xml (1) Sitenin kalbi (1) Smile işareti (1) Son balonlar (1) Sorular ve cevapları (1) Spor oyunlarında dönen entrikalar (1) Stopaj (2) Strateji (1) Strateji üretmek (1) Stratejik düşünce (1) Suya yazı yazmak (1) Süper lotoda kazanma olasılığı nedir? (1) Şablon hizmeti (1) Şans eseri (1) Şans oyunları (1) Şans topu yazıcı ayarları (1) Şans topunda nasıl kazanılır? (1) Şanslı ile şanssız karşılaşırsa (1) Şarap Fıçısı (1) Şike var ise nasıldır? (1) Tablo sıralama neyi ifade eder? (1) Talat Doğan (1) Tamamla bizi ey aşk (1) Tarihi eserler-kronolojik liste (1) Tartı ile satılan ürünler (1) Taşı parçalayan suyun gücü değil devamlılığıdır (2) Taşlayan olmaz ise (1) Teaser Nedir? (1) TED (1) Tek-Çift Durumu (1) Tekamül (1) Tekamül süreci (1) Tekamül sürecinin başlangıcı nedir? (1) Tekere çomak (1) Telsiz kullanım ücreti (1) Tereyağından kıl çeker gibi (1) Tırnak (1) Ticaret nedir? (1) Toplam Zaman Nasıl Hesaplanır? (1) Toplum mühendisliği (1) Tornet zamanı (1) Total Sütunu (1) Traş keyfi (1) Tüm yönleriyle (1) Türev (1) Türk işi (1) Türk kadını (1) Türk Kadınlarının Gavur Erkek Merakı nedir? (1) Tweetdeck (1) Uçurtma aşkı zamanı (1) Üçkağıt ekonomisi (1) Üniversite süreci-mezun olmak (1) Üst menüden hazzetmeyen izleyenlerimiz (1) Üstad (1) Varsayım (2) Varsayım kullanımı (2) Varsayım nedir? (1) Ve'l-Asr (1) Vedat Ali Dalokay Caddesi (1) Vergi (1) Veronica (1) Video ekleme düğmesi (1) Video Köşesi (1) Weblog (1) Word (1) Yalan üzerine inşaa (1) Yalnızca blog yazarlarının dikkatine! (1) Yarı olmasının yüzde değeri nedir? (1) Yaşa Göre Yaşanılan hayatlarda Neler var? (1) Yayın ilkeleri (1) Yazı editör çeşitleri (1) Yazı editörü hakkında tecrübelerimiz (1) Yazı karakter tuşu (1) yazı kronolojik listesi (1) Yazıcı ile kolon yazdırma (1) Yazmaktaki motivasyonumuz nedir? (1) Yeni eklenen parametre (1) Yeni normal (1) Zıtlıklar (1) Zoti nedir? (1)
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.